Start Wiedza Weterynaria
Weterynaria PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elg`cahlxukuth   
piątek, 15 lipca 2011 14:34

Niezbędne przedmioty, Używanie umiejętności,
Weterynaria a reputacja, Nauka

-Jestem już jestem! – krzyczał mężczyzna wbiegając do stodoły – gdzie jest to ranne… O bogowie! Prz-przecie to smok! Sprowadziliście smo-smoka do miasta?!
-Panie, spokojnie, on jest wytresowany, przed chwilą rozgromił ze mną stado orków, ale drzewiec piki utkwił mu w skrzydle i ledwie powłóczy nogami, stracił mnóstwo krwi… Pomóż mu proszę, nim wykrwawi się całkowicie…
Mężczyzna patrzał na smoka w nieustającym przerażeniu, lecz po chwili zaczął przyglądać się ranie. -Nooo…no cóż chy-chyba mogę to zr-zrobić. – trzęsącymi rekami wyciągnął z sakwy duży kawałek materiału i rozdarł go na mniejsze części. – ty-tylko niech stoi spokojnie.
Podszedł do smoka i chwycił delikatnie za resztę drzewca, równocześnie spojrzał znacząco na właściciela smoka. Ten zrozumiał od razu i uspokoił smoka jakimiś słowami. Człowiek mocno pociągnął za drewno i wyjął je ze skrzydła smoka. Smok machnął mocno skrzydłami wywracając człowieka na ziemię.
-Stać Drako! Stać! –krzyczał właściciel. Smok po chwili się uspokoił.
Człowiek podniósł się z ziemi wystraszony, lecz kiedy spojrzał na krwawiące skrzydło pomyślał, że bądź co bądź to nadal zwierzę. Ruszył szybko z bandażami i sprawnie zaczął owijać nimi zranione skrzydło. Gdzieniegdzie wyjmował jeszcze ostre drzazgi. Kiedy skończył, smok zamruczał… mogłoby się zdawać, że przyjaźnie. Właściciel uśmiechnął się radośnie.
-Dziękuje ci przyjacielu! Ile jestem winien?
-Ty-tym razem usługa gra-gratis.

Jakkolwiek twoje zwierze nie byłoby waleczne, możesz znaleźć się w sytuacji, gdy ukochany pupil jest ranny, zatruty, bądź oba na raz. Wraz z inwestycją w umiejętność Weterynarii, będziesz w stanie wyleczyć prawie wszystkie obrażenia, jakich dozna twój zwierzak.Niezbędne przedmioty

Czyste bandaże - są użyteczną rzeczą przy leczeniu każdego stworzenia.
Sprzedawane przez: Uzdrowiciel
Wytwarzane: Bandaże można pozyskać tnąc nożyczkami materiał zakupiony
u krawca lub tkacza, albo rozdzierając pośmiertne szaty.Używanie umiejętności

Aby użyć tej umiejętności musimy w plecaku posiadać czyste bandaże, następnie należy dwukrotnie kliknąć na nie, po czym wskazać cel uleczenie (wybrane stworzenie). Jeśli próba powiedzie się wyleczymy zwierzęciu ilość punktów życia zależną od poziomu umiejętności Weterynaria oraz Wiedza o Zwierzętach.

 

Punkty życia możliwe do uleczenia, wyliczane są zgodnie z następującą formułą:
Minimalna ilość wyleczonych punktów życia =
[(Wiedza o Zwierzętach / 5) + (Weterynaria / 5) + 3]
Maksymalna ilość wyleczonych punktów życia =
[(Wiedza o Zwierzętach / 5) + (Weterynaria / 2) + 10]

Doświadczeni weterynarze mogą również usuwać trucizny oraz wskrzeszać martwe stworzenia.

Aby usunąć truciznę musimy posiadać umiejętność Weterynarii oraz Wiedzy o Zwierzętach na poziomie 60,1 lub wyższym.

Wskrzeszenie ducha zwierzęcia, (duch pozostaje po śmierci pupila, tylko w przypadku gdy był on nam wierny), wymaga minimum 80,1 Weterynarii i Wiedzy o Zwierzętach.

Uwaga: Jeśli stworzenie wymagająca leczenia jest zatrute, najpierw należy usunąć truciznę, aby móc je uleczyć.Weterynaria a reputacja

Musimy uważać przy wybieraniu istot, które chcemy leczyć. Niektóre z nich są postrzegane jako złe. I leczenie ich może sprawić, że staniemy się kryminalistami. Zwierzęta mogą posiadać status kryminalisty tak samo jak ich właściciele. Jeśli wyleczymy stworzenie, które jest oznaczone jako kryminalista, a nie jest to nasze stworzenie, możemy sami otrzymać taki status.Nauka

Nauczyciele:
Weterynarz

Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2015 12:41