Start Bard Prowokacja
Prowokacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elg`cahlxukuth   
wtorek, 02 sierpnia 2011 16:21

Wymagane przedmioty, Używanie umiejętności, Nauka

 

Elalia przycupnęła w cieniu drzew porastających krawędź jaru i spojrzała w dół, w stronę obozowiska hałasujących niemiłosiernie orków. Był zmierzch i zielonoskórzy, niemrawi i ospali, pokładali się wokół trzaskającego wysoko ogniska. Obok namiotu z naciągniętej skóry Elalia dostrzegła skrzynię i uśmiechnęła się do siebie. „Wkrótce będziesz moja”, zawołała do niej w duchu. Wydobyła zza pazuchy długi, kościany flet i zaczęła grać cichutko, wplatając niepokojącą melodię w dźwięki wieczora, drażniąc uszy i dusze zgromadzonych nieopodal orków. Nie czekała długo na rezultat. Najpierw jeden zaczął powarkiwać gniewnie, potem drugi i trzeci, wreszcie dziwne rozdrażnienie opanowało całą gromadę, która sprowokowana muzyką rzuciła się na siebie, gryząc, tnąc i okładając się na oślep. Elalia wciąż snuła swą pieśń, aż trup równo zaścielił wieczorne obozowisko. Dziewczyna skończyła grać i zbiegła w dół jaru. Ostrożnie wyminęła orkowe cielska i podeszła do skrzyni. Z sakwy wydobyła wytrychy i zabrała się do dzieła. Ogień trzaskał wysoko w wieczorne niebo.

Umiejętność Prowokacji jest bardzo przydatna w grupie potworów. Pozwala ona bardowi wprowadzić bestie w szał i sprowokować do zaatakowania innych stworzeń w jej okolicy. Jednak jeżeli próba się nie powiedzie, należy spodziewać się, iż gniew potwora skieruje się przeciwko prowokatorowi.Wymagane przedmioty
Instrumenty muzyczne– W rękach utalentowanego barda mogą stać się straszliwą bronią.
Sprzedawane przez: Majsterkowicza, Cieślę, Barda
Wytwarzane: Przy użyciu umiejętności Stolarstwo.
(Aby stolarz mógł zrobić instrumenty muzyczne musi posiadać umiejętność Kunszt Muzyczny na poziomie 45.0 lub więcej.)Używanie umiejętności

Aby użyć prowokacji należy wybrać prowokajce z listy umiejętności (poprzez niebieski kryształ koło Prowokacji w zakładce Skills) a następnie wskazać istotę którą chcemy sprowokować.

Jeśli próba się powiedzie, należy wskazać cel, który ma zostać zaatakowany przez sprowokowanego potwora. Niektóre stwory trudniej sprowokować od innych. Trudność zależy od statystyk, umiejętności i specjalnych zdolności stworzeń. Poniżej znajdują się wartości dla niektórych istot:

Nazwa stworzenia Poziom Prowokacji
Giagntyczny Nietoperz 5.0
Bezgłowy 20.0
Ork 54.0
Żywiołak Ziemi 65.0
Wojownik Ophidian 69.0
Ifryt 82.0
Mściciel Terathan 88.0
Smok 102.5
Prastary Wyrm 120.0

Gracze i NPC nie mogą być prowokowani.

Podane wartości określają poziom umiejętności Prowokacji, na którym bard ma 50% szans na sprowokowanie. Jeżeli od podanej liczny odejmiemy 25%, nie będzie żadnej szansy, a jeżeli dodamy 25%, sprowokowanie będzie pewne. Użycie instrumentu wyjątkowej jakości nagrodzi barda zwiększoną szansą o 10%. Użycie odpowiedniego pogromcy zaowocuje 20% większa szansą.
Jeśli ostatnio używany był jakiś instrument muzyczny i pozostaje on wciąż w plecaku, zostanie on użyty automatycznie przy kolejnej próbie Prowokacji. Jeśli chcemy zmienić instrument, należy kliknąć dwukrotnie na tym, którego chcemy użyć.
Zasięg umiejętności z każdym 15% wzrostem Prowokacji rośnie o 1 pole i maksymalnie wynosi 8 pól. Bard musi znajdować się w zasięgu celu, aby użyć umiejętności. Musi również pozostać w tym zasięgu żywy, aż do zakończenia działania efektu. Ukrycie się barda nie przerywa efektu działania umiejętności.Nauka
Nauczyciele:
Bard

Poprawiony: środa, 28 września 2011 10:02