Start Bojowe Parowanie
Parowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elg`cahlxukuth   
wtorek, 30 sierpnia 2011 11:36

Używanie umiejętności, Nauka- Gdzie masz tarcze, co? Gadaj ale już! – wrzeszczał sierżant – Ty idioto jak chcesz brać udział w treningu bez tarczy, co? – wydzierał się przełożony plując w twarz swego rozmówcy z każdym słowem. – Ty patrz na nich i się ucz jak wyposażony ma być żołnierz! – wskazał na niewielką grupkę rekrutów czekającą na kapitana, który właśnie nadchodził.
- Witam wszystkich! Dzisiaj nauczycie się czegoś pożytecznego! Dowiecie się że parowanie to nie zamiana wody w powietrze albo kradzież jedzenia z kuchni, a umiejętność unikania śmierci! Nadworny magik zaoferował swą pomoc w prezentacji! Patrzcie i uczcie się!
Klepsydrę później wokół kapitana wyposażonego jedynie w tarczę pojawiła się zgraja Goblinów, które niemal natychmiast rzuciły się na samotnego wojaka. Plac wypełnił się szczękiem broni uderzających o tarczę, odgłos ten był tak częsty iż wielu wydawało się iż to jeden przeciągnięty w czasie dźwięk. Zebrani rekruci patrzyli z niedowierzaniem jak kapitan chroni się przed każdym ciosem nie ważne czy zadanym w plecy czy od frontu nie ruszając się nawet z miejsca. Widząc zdziwienie młodzików na widok tego popisu weteran odrzucił tarcze i jednym płynnym ruchem wyciągną ogromny miecz. Posypały się iskry a wiele goblińskich mieczy pękło przy starciu z potężnym orężem. Widząc to wojownik upuścił miecz jednocześnie wyciągając drugą ręką sztylet, przy którego pomocy zbijał każdy cios wymierzony w jego osobę. Nagle zatrzymał swój taniec i dając ledwo widoczny gest ręką rozległ się świst bełtów kładąc „świńskie mordy” pokotem na ziemi.
- No dość już tego widowiska! Brać się do roboty! Ćwiczyć! – rozkazał.
- Tarczy mi trzeba, phi – rzucił pod nosem rekrut do sierżanta, który z wrażenia aż usiadł na ziemię.

Podczas gdy niektórzy wolą walczyć broniami dwuręcznymi, lub nawet bez, wiedza na temat Parowania może dać ci dodatkową ochronę, gdy nosisz tarczę.Używanie umiejętności
Twoja umiejętność parowania jest sprawdzana automatycznie za każdym razem, gdy angażujesz się w walkę. Sama umiejętność Parowanie daje większą szansę na blokowanie tarczą niż bronią, natomiast połączona z umiejętnością Tradycja Wojenna - odwrotnie. Gdy uda ci się sparować cios, zablokujesz wszelkie obrażenia, jakie mógłbyś otrzymać od ciosu przeciwnika. Gdy uda ci się zablokować Atak Specjalny przeciwnika, nie straci on many na niego.Nauka
Nauczyciele:
Kowal

Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2015 11:43