Start Bojowe Łucznictwo
Łucznictwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tirith   
czwartek, 08 września 2011 21:14

 

Stary Ranald przekroczył bramę miejską, trzymając na ramionach martwą sarnę. Zmęczenie ogarniało jego ciało i umysł. Nieświadomy tego co czeka na niego w domu podążał pewnym krokiem podrzucając co raz obsuwającą się z ramion sarnę. 
- No, nareszcie - wyrzekł po cichu Ranald przekraczając próg swojego domostwa.
Zrzucił dziczyznę w przedsionku, po czym wyprostował zmęczone kości, wydając przy tym dający się słyszeć na krańcach miasta dźwięk przypominający wycie jakiego ogra. Zdjął wilgotne buty, łuk delikatnie położył na stojącym nieopodal stole i z uśmiechem na twarzy skierował się do pokoju gdzie czekało na niego długo wyczekiwane łóżko.
W części kuchennej jego oczom ukazała się postać.
- Hmm... wygląda jak moja żona - pomyślał. Zaiste tak było. Stała z rękoma opartymi na biodra z miną wskazującą na dość mocne zdenerwowanie.
Ranald stał kilka sekund patrząc się na swoje szczęście o długich blond włosach i czekając na wyjaśnienia zaistniałej sytuacji wszak na pewno była nie codzienna.
- Trzy godziny się uganiać za jakąś padliną? Znów pewnie żłopałeś piwsko.
Ranalda zamurowało. "O co jej może chodzić?", pomyślał.
- Mam dosyć twojego lenistwa. No Czekam. CO tak długo....
Po chwili kontynuowała - To ja tu sobie ręce urabiam, robię jak wół a ty...
- Milcz, kobieto - przerwał Ranald po czym wolnym krokiem podszedł do kominka dokładając drwa. Zrobił to tak energicznie, że aż popiół rozsypał się na dobre dwa metry. Usiadł na stojącym obok  taborecie i rzekł.
- Uważasz, że zapolować na tę, jak to nazwałaś, padlinę jest takie proste? To usiądź i posłuchaj. Naprawdę usiądź bo to co będę mówił trochę potrwa.

Zaczął swój monolog patrząc prosto w oczy Loreny mówiąc bardzo dosadnie.

- Jesteś w lesie. Pogoda niezbyt dopisuje, jest parno, słońce pracuje jak nigdy i nawet drzewa nie dają tyle cienia aby nie czuć na karku gorąca. Widzisz przed sobą pasącą się sarnę. Jest dość daleko. Trzeba podejść. To nie łatwe... skubana ma dobry słuch, gdybym miał taki twoje chrapanie byłoby niczym wybuch dynamitu. Tak, trzeba podejść. Tylko jak? Wszystko trzeszczy pod stopami. Więc co... napinasz się jak możesz. Każdy twój krok jest bardziej przemyślany niż wszystkie twoje decyzje w ciągu całego dnia.
Nie pozwalasz sobie nawet na otarcie czoła z potu. Uff, trochę to trwało ale jest blisko. Wyciągasz łuk bardzo powoli. Sięgasz po strzałę. I nie myśl sobie że to też łatwa sprawa, te dwie z pozoru proste czynności trochę trwają, bo wiesz, sarna ma dobry słuch. Naciągasz cięciwę, ale wiesz... powoli. Dźwięk naciąganej cięciwy może spłoszyć padlinę. A wiesz ile trzeba siły? Wyobraź sobie ze niesiesz z trzydzieści kilo kartofli. A więc napinasz łuk. Robisz to cierpliwie ale z dużą siłą. Koncentrujesz się na celu. Dźwięk bijącego serca zagłusza dźwięk napinanej cięciwy i zginanego drewna. Masz chęć puścić cięciwę, ale to jeszcze nie ten moment. Wstrzymujesz oddech, a serce zaczyna bić coraz szybciej. Cięciwa wrzyna ci się w palce, ból z każdą sekundą staje się większy. Ale musisz wytrzymać.
Czekasz na odpowiedni moment, czekasz, czekasz... zaczyna ci brakować powietrza. Jest, to jest ten moment. Puszczasz cięciwę. Jesteś w takim transie, ze obserwujesz każdy metr lotu strzały, trwa to cale wieki. Czujesz ból w rozluźnionych mięśniach i obtartych od cięciwy palcach. Nie było łatwo, prawda?
A wiesz co jest najgorsze? Nie trafiłaś!!! Po całym polowaniu masz sześć podejść. Można się zmęczyć? Można!!!

- A teraz idę spać i żeby nie było nieporozumień jutro idę na piwo.
Ranald zatrzasnął za sobą drzwi do pokoju i słychać było jeszcze tylko donośne beknięcie, jakby wyżłopał z dziesięć kufli piwa.

Hmmm... może Lorena miała rację.

 

 Wymagane przedmiotyBroń strzelecka - Łuki i kusze są najpowszechniejszą bronią strzelecką.

Sprzedawane przez: Łukmistrza

Wytwarzane: Przy użyciu umiejętności Wyrabianie Łuków.Strzały i bełty - Strzały i bełty powinny zawsze znajdować się w plecaku łucznika.

Sprzedawane przez: Łukmistrza, Dostawcę

Wytwarzane: Przy użyciu umiejętności Wyrabianie Łuków.

Używanie umiejętności

Używanie łucznictwa jest automatyczne za każdym razem, gdy postać jest wyposażona w broń korzystającą z tej umiejętności.

 

Dostępna broń strzelecka

 

Nazwa
(Nazwa angielska)
Wygląd Bazowe obrażenia Prędkość broni Wymagana siła Ataki specjalne*
Łuk
(Bow)
16 - 18 25 30
Łuk kompozytowy
(Composite Bow)
15 - 17 26 45
Starożytny łuk
(Yumi)
16 - 20 21 35
Kusza
(Crossbow)
18 - 22 23 35
Ciężka kusza
(Heavy Crossbow)
20 - 24 21 80
Powtarzalna kusza
(Repeating Crossbow)
8 - 12 41 30

* Ataki specjalne – pierwszy dostępny od 70 Łucznictwa, drugi dostępny od 90 Łucznictwa


Na ilość zadanych obrażeń wpływa Siła oraz poziom umiejętności Anatomia i Taktyka. Za prędkość władania bronią odpowiada Zręczność

Nauka
Nauczyciele:

Łukmistrz

Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2015 11:43