Start Rzemiosło Drwalnictwo
Drwalnictwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 września 2011 22:57

Wymagane przedmioty, Używanie umiejętności, Rodzaje drewna, Występowanie drewna, Własności drewien, Drwalnictwo a walka, Nauka

 

Farmoneja obudził chór ćwierkających ptaków. Leżał w kolibie uplecionej ze świeżych gałęzi. Łoże, uścielone z paproci i mchów, było miękkie i wonne. Przez szeleszczące liście przebijały się pierwsze promienie słoneczne. Farmonej ziewnął, po czym wstał z koliby, spoglądając na rozpościerający się przed nim gaj. - Wspaniały dzień - pomyślał, a następnie podniósł topór z ziemi kładąc go na swój bark. Podciągnął obsuwające się pantalony i żwawym krokiem powędrował w głąb gaju. Przedzierając się przez chaszcze i wysokie trawy wypatrywał odpowiedniego drzewa, które nada się na wyrób mebli i łuków. Minęło jeszcze sporo czasu zanim dotarł na odosobnioną polankę pośrodku, której wyrastał potężny dąb otoczony znacznie mniejszymi jesionami. Szybkim ruchem zdjął lniana koszule, splunął na dłonie łapiąc obfity trzon topora zamachnął się i uderzył co sił. Kora dębu rozprysneła się na wszystkie strony ukazując soczyste drewno o szlachetnym kolorze. -AARGGHhh - rozległ się przeraźliwy trzask łamanego drewna, po czym ku zdziwieniu elfa, zmieniło ono kształt przybierając bardziej ludzką sylwetkę. Przerażony Farmonej podciągając pantalony, wybiegł z gaju szybciej, niż się w nim pojawił. "Mądry wie, że to czasem skóra drwala wygląda na soczystą w oczach drzewca"

Drzewo tu, drzewo tam… Wszędzie deski, cóż nie pozostaje nic innego jak tylko zbić na tym fortunę… Na pewno znajdzie się ktoś komu się przydadzą, a może i samemu warto nauczyć się stolarki.Wymagane przedmioty
Siekiera - Niezbędna do ścinania drzew. W zastępstwie można również użyć dowolnego topora lub niektórych broni drzewcowych.
Sprzedawane przez: Kowal
Wytwarzane: Przy użyciu umiejętności Majsterkowanie lub Kowalstwo.

 

Używanie Umiejętności

Aby ściąć drzewo należy wziąć siekierę do ręki, następnie dwukrotnie kliknąć na niej i wskazać drzewo które chcemy ściąć. Jeżeli próba się powiedzie w plecaku pojawią się nam bale drewna, które można przerobić na deski za pomocą narzędzi stolarza.

 

Rodzaje drewna

Drewno drewnu nierówne. Z każdego drzewo pozyskać można użyteczny materiał, jednak niektóre drzewa, które rosnąc w odpowiednich miejscach ulegają różnorodnym procesom, zawierają w sobie pewną porcję unikalnego drewna o specjalnych własnościach. To, czy drwal jest w stanie rozpoznać wyjątkowy materiał oraz czy uda mu się go pozyskać, zależy od jego doświadczenia.

Rodzaj drewna: Wymagany poziom
umiejętności (%):
Zwykłe 0
Żywiczne 65
Puste 75
Skamieniałe 85
Giętkie 95
Opalone
100
Zmarznięte 100

 

Występowanie drewna

Nie wszystkie lasy są odpowiednie do uzyskiwania dobrego drewna. Z reguły drewna najlepszego rodzaju można wyrąbać jedynie w rzadko występujących lokacjach.

 

Bonusy dawane przez drewno

Produkowane z różnego rodzaju drewien bronie i tarcze mogą się charakteryzować dodatkowymi własnościami:

Rodzaj drewna: Odporności: Właściwości:
Zwykłe brak
Żywiczne 2/2/0/2/2 Zwiększone obrażenia +5, Luck +40
Puste 5/2/1/0/2 Zwiększone obrażenia +5,
Zmniejszone wymagania 60%
Skamieniałe 2/2/2/0/5 Zwiększone obrażenia +5,
Zwiększona wytrzymałość 30%,
Obrażenia od energii 40%

Giętkie

2/2/2/6/0

Zwiększone obrażenia +5,
Zwiększona wytrzymałość 45%,
Obrażenia od trucizny 40%

Opalone

2/6/1/2/2

Zwiększone obrażenia +10,
Zwiększona wytrzymałość 60%,
Obrażenia od ognia 40%

Zmarznięte 2/1/7/2/2 Zwiększone obrażenia +10,
Zwiększona wytrzymałość 75%,
Obrażenia od zimna 40%

 

Drwalnictwo, a walka
Drwalstwo zapewnia również dodatkowe obrażenia w walce pod warunkiem używania toporów. Bonus do obrażeń przedstawiony jest poniżej.

Poziom umiejętności Bonus do obrażeń
10 2 %
20 4 %
30 6 %
40 8 %
50 10 %
60 12 %
70 14 %
80 16 %
90 18 %
100 30 %

 


Nauka

Nauczyciele:
Farmer, stolarz

Poprawiony: wtorek, 05 maja 2015 19:20