Start Spryt Wykrywanie niewidzialnych
Wykrywanie niewidzialnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Tirith   
środa, 21 września 2011 16:35

Używanie umiejętności, Nauka


- Cosik tu śmierdzi, nie sądzisz? – zapytał Zorpen brata. 
- Przesadzasz, toż to zwykła skrzynka i tyle. Normalnie na kiepaczke Ci się rzuciło – zbył go Dhorak i jął dobierać się do zamka.
- Stój pacanie. Mówię Ci że coś jest nie tak – uderzył otwartą dłonią na odlew w głowę drugiego krasnoluda – Słuchaj się bo źle skończymy.
Dhorak popatrzył złowrogo na towarzysza i nie rzekłszy nic więcej odsunął się od skrzynki.
- Skąd ją wytargałeś? Co? No mów! Pewnie jakiemuś magikowi żeś ją zwinął.
- Nie. Stała sobie w lesie, a ja tylko ją zabrałem – odpowiedział szczerząc pożółkłe zęby – Więc żaden magik raczej nie maczał w tym swoich łapsk.
- Młodyś i głupiś ! – wydarł się Zorpen – Pewnie jaki poszukiwać ją wyłuskał z gleby, a na takie cacka zawsze mają cosik zamontowane dla chętnych pazerniaków.
- Taaa? A ciekawe skąd ty to wszystko wiesz, przecz jesteś tak samo ciemny jak i ja – dociął drugi z braci.
Zorpen wyprostował się, chrząknął i ściągnął rękawice pokazując oparzone dłonie.
- Też żem kiedyś myślał że to łatwy łup i tak żem skończył, nic żem nie zauważył jeno płomyki z pułapki liżące me łapska. Możesz mi nie wierzyć gołowąsie, ale znam człowieka, który może Ci to udowodnić.
Dwa krasnoludy wcisnęły skrzynie do plecaka i ruszyły pod osłoną nocy szukać pewnej barwnej postaci jaką był Kalander – Mistrz Gildii Złodziei. Niełatwo było go odnaleźć. Wiele dziupli odwiedzili zanim znaleźli tą właściwą.
- Hmm…. Cóż sprowadza do mnie dwa pokurcze ? – zapytał złodziej z lekkim uśmiechem.
- Ino nie pokurcze człecze bo Ci zara z mojego toporka przyłoje – zaczął odgrażać się Dworak.
- Spokojnie, niech se pogada, ludzie tak mają – szepnął mu na ucho brat, poczym dodał głośno – Mamy dla Ciebie ludziku pewną skrzynkę.
- Pokażcie.
Krasnoludy zaczęły wyciągać skrzynie z plecaka rozdzierając przy tym wysłużony materiał i postawiły ją przed Kalanderem.
- Czyżbyście chcieli mnie zaskoczyć tak licho ukrytą pułapką ? – zapytał rozbawiony złodziej – Przecież już na pierwszy rzut oka widać mechanizm schowany pod dodatkową listwą wieka.
Zorpen zerknął na zdumionego brata i przytaknął głową, jeszcze wiele muszą się nauczyć.
- No ale moi goście dziękuję za taki skromny dar, a teraz pozwólcie że nasza brać odpowiednio was pożegna – uśmiechnął się złowrogo.
Krasnoludy rozejrzały się po pomieszczeniu szukając „braci” lecz nikogo nie zauważyły, zerknęły więc z kpiną w stronę Mistrza Złodziei
- No tak, zapomniałem wy nie umiecie dostrzegać tego co ukryte – gdy wypowiedział te słowa nagle w niewielkim pokoju pojawiło się osiem odzianych na czarno postaci, którym tylko błyskały zęby odsłonięte w szyderczych uśmiechach i noże wyciągnięte z pochew.
- Istotnie jeszcze wiele się musimy nauczyć – rzekł niemal szeptem Zorpen.

Niebezpieczeństwo może czaić się w każdym zakamarku. Z umiejętnością Wykrywanie Niewidzialnych możesz znajdować pułapki, lub odkryć graczy chowających się w cieniu.Używanie umiejętności

Aby przeszukać obiekt lub miejsce należy kliknąć na niebieski kryształ znajdujący się obok nazwy umiejętności, a następnie nakierować kursor na obiekt lub obszar do przeszukania. Jeśli czynność się powiedzie, to osoba ukrywająca się w mroku zostanie ujawniona, a wszelkie pułapki zostaną wykryte.

Zasięg i szansa wykrycia pułapek lub innych graczy zależy od poziomu umiejętności. Jeśli posiadamy Wykrywanie Niewidzialnych powyżej 80,0 możemy zacząć dostrzegać pułapki automatycznie, lecz dla pewności najlepiej próbować odkryć je samodzielnie. Używanie umiejętności we własnym domu gwarantuje wykrycie wszelkich ukrywających się osób, niezależnie od poziomu Wykrywania Niewidzialnych.

Wyczucie pozwala wyczuć ukryte postaci wokół bez odkrywania ich obecności.

Nauka
Nauczyciele:
Złodziej, Paser, Myśliwy, IdentyfikatorPowrót

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2015 21:09