Start Instalacja
Instalacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez juri   
niedziela, 25 września 2011 09:56

Poniższa instrukcja jest przeznaczona dla wszystkich graczy, choć w szczególności osób które pierwszy raz zetknęły się z grą Ultima Online i naszym serwerem. Należy trzymać się kolejności przedstawionych poniżej kroków, w przeciwnym razie może być konieczne powtórzenie procesu instalacji!

 

 1. Ściągnięcie Ultimy Online
 2. Można to zrobić z następujących lokacji: Ultima_Online

 3. Instalacja ściągniętej gry.
 4. Po ściągnięciu aplikacji należy ją zainstalować na dysku twardym.

 5. Spatchowanie gry.
 6. Po instalacji gra powinna występować w wersji 6.0.1.10 (można to sprawdzić uruchamiając aplikację przez client.exe - w otwartym oknie clienta widoczna jest jego wersja, np. "UO Version 6.0.1.10"). Jest to wersja od razu do gry na serwerze Nelderim i na obecną chwilę nie wymaga aktualizacji

 7. Wgranie plików Nelderim
 8. Należy ściągnąć pliki_nelderim , rozpakować je (archiwum ZIP) i skopiować do folderu z zainstalowaną grą Ultima Online. Zestaw ten zawiera pliki grafik, kolorów, tekstów, czy login do gry.

 9. Wgranie plików mapy
 10. Pliki mapy dostępne pod niniejszym linkiem również rozpakowujemy do katalogu z grą.

 11. Wgranie tłumaczenia
 12. Ostatnią rzeczą, jaką koniecznie należy rozpakować i umieścić w ktalogu Ultimy jest plik cliloc.enu.

 13. Instalacja Razor'a.
 14. Oprogramowanie "Razor" w większości przypadków ułatwia rozgrywkę, jednak nie jest ono niezbędne do gry i każdy używa go na własną odpowiedzialność. Przed zainstalowaniem Razora należy ściągnąć i zainstalować pakiet Microsoft .NET FRAMEWORK 2.0, który jest do ściągnięcia z poniższej lokacji. Jest on niezbędny do działania Razor'a. Następnie należy ściągnąć i zainstalować samego Razor'a z poniższej lokacji. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu należy podać mu w oknie startowym lokalizację folderu z zainstalowaną grą Ultima Online, oraz wskazać plik clienta (też znajduje się w folderze z grą) o nazwie Client.exe . Podanie innego pliku clienta może spowodować że gra się nie uruchomi. Jako opcję Language należy wybrać ENU.

  Uwaga: w przypadku Windows 7 mogą się pojawiać problemy w działaniu Razora. Wówczas należy uruchamiać go w trybie zgodności z XP. Warto tez wskazać ręcznie w oknie startowym dokładną lokalizację katalogu z grą oraz pliku client.exe.

  Dane do logowania wpisywane w okno Razora to:

  Server: 91.189.36.253

  Port: 2593

Poprawiony: czwartek, 03 marca 2016 21:40