Start Bard Dezorientacja
Dezorientacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elg`cahlxukuth   
czwartek, 20 października 2011 10:46

Wymagane przedmioty, Używanie umiejętności, Nauka- Ciepło? Hm to coś nowego - pomyślał w duchu smok.
Rozejrzawszy się zauważył, że niemalże stoi w jeziorze lawy. Było to o tyle dziwne i niespotykane, iż nigdy wcześniej nie odczuwał żaru płynącego z jego legowiska. Zaniepokojony smok odsunął się w dalszy kąt jaskini.
- Stary już chyba jestem, jako i poruszenia się przychodzi mi z wielką trudnością – ciągnął dalej swój monolog – Muszę chyba odpocząć.
Stworzenie zwałiło się pod ścianą i dopiero wtedy do jego uszu dotarła dziwna muzyka, której z początku przysłuchiwał się z lekkim zainteresowaniem, a która po chwili zaczęła odbierać mu coraz więcej sił. Bestia coraz bardziej zaintrygowana zaistniałą sytuacją próbowała się podnieść lecz siły opuszczały ją w zastraszającym tempie. Gdy w końcu jej się to udało postanowiła poszukać źródła muzyki. Wykonując z coraz większym trudem każdy krok mozolnie kierowała się do wylotu groty. Im bliżej wyjścia się znajdowała tym dźwięki stawały się coraz głośniejsze i wywierały coraz większy wpływ na jaszczura. Parę klepsydr później przed ledwo otwartymi oczyma smoka ukazała się grupa składająca się z barda i dwóch wojowników.
- Myślicie, iż mnie pokonacie nędzne istoty – zaśmiała się bestia – Wielu już połamało na mnie swój oręż
- Tym razem będzie inaczej – zaśmiał się bard zwiększając intensywność melodii.
- Nadszedł kres twego żywota – wycedził jeden z wojowników, po czym wysunął miecz z pochwy i jednym cięciem rozłupał czaszkę smoka.


Muzyka może uspokoić wściekłą bestię, a zagranie kilku trafnych nut może osłabić nawet najsilniejsze stworzenie.Wymagane przedmioty
Instrumenty muzyczne – W rękach utalentowanego barda mogą stać się straszliwą bronią.

Sprzedawane przez: Majsterkowicza, Cieślę, Barda
Wytwarzane: Przy użyciu umiejętności Stolarstwo*.
*Aby stolarz mógł zrobić instrumenty muzyczne musi posiadać umiejętność Kunszt Muzyczny na poziomie 45.0 lub więcej.Używanie umiejętności
Aby zdezorientować stworzenie należy wybrać Dezorientacje (poprzez niebieski kryształ w zakładce Skills) a następnie wskazać istotę którą chcemy zdezorientować.
Jeśli czynność się powiedzie, cel straci jakiś procent swoich umiejętności i statystyk. Wielkość straty zależy od poziomu Dezorientacji. Dla przykładu, na poziomie 50% jest to 10% straty, a na poziomie 100% - 20%. Gdy efekt minie, umiejętności i statystyki wracają do stanu sprzed użycia umiejętności. Ponadto czyni stworzenia łatwiejszymi do sprowokowania (przy użyciu umiejętności Prowokacja).

Dezorientacja nie ma żadnego wpływu na graczy i NPC

Jeśli ostatnio używany był jakiś instrument muzyczny i pozostaje on wciąż w plecaku, zostanie on użyty automatycznie przy kolejnej próbie Dezorientacji. Jeśli chcemy zmienić instrument, należy kliknąć dwukrotnie na tym, którego chcemy użyć.
Zasięg umiejętności z każdym 15% wzrostem Dezorientacji rośnie o 1 pole i maksymalnie wynosi 8 pól. Bard musi znajdować się w zasięgu celu, aby użyć umiejętności. Musi również pozostać w tym zasięgu żywy, aż do zakończenia działania efektu. Ukrycie się barda nie przerywa efektu działania umiejętności.Nauka
Nauczyciele: Bard

Poprawiony: piątek, 16 grudnia 2011 19:45