Start Darkeloci Charakterystyka
Darkeloci - charakterystyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elg`cahlxukuth   
piątek, 09 grudnia 2011 18:05

STRUKTURA SPOŁECZNA



SZLACHETNI
To dumni, rządni krwi i władzy ludzie. Ich nadrzędnym celem jest podbicie całej krainy nie zważając na sposoby i koszta oraz wpięcie innych ras w swoje struktury niewolniczo-wyrobnicze. Jako elita swego narodu często stają na czele oddziałów złożonych z Dzikich Darkelotów. Czerpią przyjemność z przemocy i zadawania bólu, często motywując swoje postępowanie chęcią zdobycia przychylności bóstwa śmierci, które czczą pod różnymi postaciami. Zdarzają się jednostki z mocami nekromantycznymi, co jest uznawane za błogosławieństwo wśród tej rasy i oddawany im jest głębszy ukłon jako naznaczonym.

DZICY
To struktury plemienne, barbarzyńców połączonych wiarą i zależnościami z Darkelotami Szlachetnymi. Są oczywiście dalecy od czołobitności, podobnie jak Szlachetnych cechuje ich duma, agresja i brutalność w bardziej dzikiej i nieokiełznanej postaci. Posiadają świetne zdolności bojowe. Rozmnażają się na potęgę, nie szanują kobiet, interesuje ich rzeź i walka, przed bitwą ich szamani wprowadzają wojowników w amok. Handlują ze Szlachetnymi i wspierają się w walce. Dowódcami Dzikich na poważne konflikty zostają Szlachetni.

PRZYWÓDZCTWO
Darkeloci nie posiadają władcy absolutnego. Praktycznie wszyscy Szlachetni uzurpują sobie prawo do władzy i decyzyjności, co czasem powoduje krwawe konflikty. Ambicja i duma najbardziej wpływowych, zamożnych i potężnych Darkelotów powoduje powstawanie enklaw wewnątrz społeczności. Wbrew pozorom Szlachetni z reguły szanują się nawzajem, jednak nie cofną się przed zniszczeniem swych rywali gdy nadarzy się ku temu okazja. Jako bardziej opanowani i przebiegli starają się trzymać w ryzach Dzikich i okiełznywać ich szaloną naturę.

HIERARCHIA
Największym szacunkiem cieszą się naznaczeni, a więc nekromanci Szlachetnych. Budzą lęk i postrach w strukturach Dzikich, co często wykorzystują zmuszając ich do spełniania własnych zachcianek. Wysokie umiejętności bojowe i taktyczne oraz predyspozycje magiczne także mają wpływ na pozycję zajmowaną w społeczeństwie. Wśród Dzikich o pozycji decyduje siła i brutalność w walce oraz bezwzględność wobec wrogów.

CECHY

BUDOWA CIAŁA
Są to rośli, smagli, kruczoczarni ludzie. Wojownicy Darkelotów są przeważnie mocno umięśnieni, zwinni i szybcy. Osobnicy zajmujący się dziedzinami magicznymi zazwyczaj są wychudzeni i kościści, co w zestawieniu z czarną skórą i złowrogim spojrzeniem nadaje im przeraźliwy wygląd. Bardzo często golą swe głowy, zdarzają się również tacy którzy wypalają swe włosy na stałe pozbywając się zarostu. Pokrywają swe ciała różnorodnymi tatuażami, a skórą nabłyszczają zwierzęcym sadłem lub oliwą. Dumnie prezentują wszelkiego rodzaju biżuterię niejednokrotnie przebijając swe ciała, kawałkami kości i metalu.

PREFEROWANY UBIÓR
Szlachetni lubią być w centrum uwagi, przez co ich strój często rzuca się w oczy. Dominują długie, barwne i drogie szaty u magów i budzące strach, mroczne odzienia nekromantów. Wojownicy najczęściej wybierają lekki pancerz nie krępujący ruchów, dający możliwość zadania szybkiego i śmiertelnego ciosu. Zdarzają się również Dzicy, którzy walczą odziani jedynie w nogawice przekonani o tym że ich wytatuowany i okaleczony ozdobami tors przerazi wrogów.

CECHY CHARAKTERU
Darkeloci to naród agresywny, dumny i brutalny. Do osiągnięcia swych celów nie cofną się przed niczym. Pewni siebie i zdecydowani, gotowi w każdej chwili do walki. Bywają podstępni jeśli przyniesie im to korzyść. Nie uznają słabości, gardzą niewolnikami często wykorzystując ich to katorżniczej pracy. Czerpią przyjemność z walki, zadawania bólu, władzy, potęgi i bogactwa. Kultywują siłę i dominację nad innymi.

GŁÓWNE PROFESJE
Uprawiają profesje bojowe w każdej postaci, fizyczne i magiczne. Wśród Szlachetnych dominują magowie, szczególnie cenieni są nekromanci. Dzicy to z reguły wojownicy wyspecjalizowani we wszelkich formach walki, choć preferują broń sieczną, która daje im możliwość zadania bardziej krwawiących obrażeń. Jednak dobór profesji nie jest na sztywno przypisany do klasy społecznej. Niektórzy Szlachetni wyspecjalizowali się w walce wręcz, podobnie Dzicy posiadają swych szamanów. Jednak obie klasy stronią od prac rzemieślniczych uznając tą dziedzinę za pracę godną jedynie niewolników oraz innych, pogardzanych ras.



JĘZYK
Język Darkelotów to długie i złożone sformułowania. Brzmienie ich dialektu to mieszanka gardłowych i syczących dźwięków.

Poprawiony: wtorek, 03 marca 2015 12:24