Start Joramici Charakterystyka
Joramici - charakterystyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elg`cahlxukuth   
sobota, 10 grudnia 2011 19:52

STRUKTURA SPOŁECZNA

 

- Podział wewnętrzny:

Joramici przez lata wypracowali w swoich szeregach podział, który zależny jest od umiejętności magicznych Joramity. Zauważyć można cztery grupy Joramitów. Pierwsze trzy to kręgi wtajemniczenia. A czwarta grupa to Joramici pozbawieni zdolności magicznych bądź posiadają ich znikomą ilość. Trzy kręgi wtajemniczenia nazywają następująco:

  • adept
  • uczony
  • mistrz

Przedstawicieli czwartej grupy nazywają Niemający Daru. W większości wypadków są oni traktowani neutralnie, ale są i przypadki pogardy czy braku szacunku.

- Przywództwo:

Władzę sprawują tylko mistrzowie. Do władzy raczej nie dopuszczają uczonych czy adeptów a tym bardziej Niemających Daru. Historia jednak zna przypadki że na czele Joramitów stał wielki wojownik.

- Hierarchia:

Mimo czterech grup społecznych w hierarchii są tylko trzy. Mistrzowie którzy sprawują władze, reszta Joramitów i klasa niewolnicza. Podejmują decyzje Mistrzowie jako całość podczas organizowanych zebrań. Głos może zabrać każdy kto osiągnął największy stopień wtajemniczenia niezależnie od rodzaju magii jakim się para.

CECHY

- Budowa ciała

Joramici swoją budową nie zachwycają, są raczej cherlawi i często wyglądają na schorowanych. Jest to jednak często spowodowane ich długowiecznością. Jak na swoją budowę są wysocy, często można spotkać Joramite o wysokości około dwustu centymetrów.

Posiadają czerwoną barwę oczu co jest efektem posiadania infrawizji.

- Preferowany ubiór

Ubiór Joramitów to często długie szaty z kolorowymi zdobieniami i przeróżnymi znakami. Nie noszą zbroi cięższych niż skórzane. Na skórze często można zauważyć tatuaże które też tak jak na ubraniach są znakami o konkretnym znaczeniu.

 

- Cechy charakteru

Dla Joramitów najważniejsza jest wiedza. W pogoni za wiedzą są zdolni do wszystkiego, niejeden nawet poświęcił swojego kamrata gdy to miało mu pomóc w zdobyciu informacji o wielkim znaczeniu dla jego doświadczenia magicznego. Nie są uczciwi ani honorowi, te cechy mają za nic. Są też samolubni, nawet małżeństwa sa zawierane tylko dla korzyści.

- Główne profesje

Joramici w szczególności zajmują się magią w rożnej ich odmianach. Są mistrzami alchemii.

- Lokalizacja i budowle

Miejsce osiedlenia się Joramitów nie jest przypadkowy. Ich badania nad lokalizacją krainy Nelderim ulokowały ich obok pradawnej świątyni, która emanują tajemniczą energią.

Ich budowle sa zazwyczaj z kamienia I pełne zdobień z kamieni I szkła. Kolorowe witraże które przedstawiają magiczne znaki I runy.

Poprawiony: wtorek, 03 marca 2015 12:25