Start Regulamin
Regulamin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elg`cahlxukuth   
czwartek, 23 kwietnia 2015 20:28

Ignorantia iuris nocet
(łac. Nieznajomość prawa szkodzi)


1.    Wstęp
Ultima Online to najlepsza gra w historii. Wszystkich żądnych przygód w niezwykłym świecie zapraszamy do gry na Nelderim, kolejnej odsłonie serwera UO, który powraca
z wielkim potencjałem. Serwer posiada m.in. unikalną mapę, system zarządzania miastami, nowe skille, przemyślane i kompleksowe podejście do fabuły i polityki. Dodatkowo jest on ciągle rozwijany i udoskonalany tak, by dawać Graczom nowe możliwości rozwoju postaci, eksplorowania świata, brania udziału w epickich wydarzeniach zmieniających historię świata.
Celem tego regulaminu jest nakreślenie ram, w których każdemu z Członków Społeczności Nelderim przyjdzie się poruszać, określenie zasad rozgrywki tak, by były one jasne i przejrzyste, a interakcje na linii Gracz-Gracz oraz Gracz-Ekipa były zawsze wyważone.


2.    Społeczność Nelderim
Regulamin dotyczy wszystkich Członków Społeczności Nelderim. Za Członka Społeczności uważa się osobę posiadającą aktywne konto na forum Nelderim oraz opcjonalnie konto w grze, dostępne po złożeniu podania i jego pozytywnej weryfikacji. Konta na forum oraz w grze posiadają swój unikalny login (identyczny) i są powiązane jednym adresem e-mail. Obowiązkiem posiadacza kont jest zabezpieczenie ich hasłem na tyle skomplikowanym, że uniemożliwiającym włamanie.


3.    Zasady podstawowe
3.1.    Konto na forum a w grze
Każda osoba może posiadać jedno konto na forum oraz w grze, które są powiązane wspólnymi adresem e-mail oraz  loginem. Obu kont może używać tylko jedna osoba, zabronione jest ich udostępnianie lub sprzedaż.
3.2.    Postaci
Na każdym koncie możliwe jest utworzenie dwóch postaci, które cechują się  imieniem zgodnym z założeniami światów fantasy, które jednak w żaden sposób nie odwołuje się do świata realnego, ani znanych pozycji literatury czy filmu. Jednocześnie zwracamy uwagę, aby nadane postaci imię nie należało do głupich, obraźliwych, bądź mających takie znaczenie w języku innym niż polski. Imieniu postaci nie może również towarzyszyć tytuł np. szlachecki.
Każda z postaci cechuje się pewną możliwą do osiągnięcia sumą umiejętności oraz statystyk:
– maksymalnie 720 punktów statystyk dla każdej postaci (wybierając opcję postaci zaawansowanej na start dostępne jest 3 x 50 punktów umiejętności).
– każdą z umiejętności można rozwinąć do poziomu 100 punktów (dla niektórych umiejętności możliwe jest osiągnięcie do 120 punktów po zdobyciu odpowiednich Zwojów Mocy Umiejętności)
– maksymalnie 225 punktów statystyk (250 punktów dla postaci które zdobyły odpowiednie Zwoje Mocy Statystyk)
3.3.    Współdzielenie adresu IP
W przypadku posiadania przez Gracza/Graczy wiedzy co do gry ze współdzielonego łącza (adresu IP) prosimy o zgłaszanie takich faktów. Pozwolą nam one na sprawne zarządzanie takimi kontami.
3.4.    Kultura
Podstawą obowiązującą w Społeczności Nelderim, dotyczącą zarówno Graczy jak
i osób prowadzących serwer jest kultura i wzajemny szacunek. Prosimy pamiętać, że każdą, nawet trudną sprawę uda się rozwiązać, jeżeli tylko obie strony sporu będą potrafiły rozmawiać w sposób taktowny.
3.5.    RPG i Fantasy
Podczas gry należy pamiętać, że serwer Nelderim jest światem fantasy i nie należy stosować w nim odwołań do świata realnego. Równocześnie zabronione jest używanie akronimów, emotikonów, homofonów, czy podawanie w sposób otwarty statystyk czy wartości umiejętności postaci.
3.6.    Rozsądek, a mechanika
Zdajemy sobie sprawę, że gra jest jedynie odzwierciedleniem świata, w którym przyjdzie bawić się Graczom. Świat ten posiada ograniczenia związane z jego mechaniką i należy traktować je zdroworozsądkowo. Niestety czasem zdarza się,
że w tak zaprojektowanym świecie wystąpią błędy. Stąd obowiązkiem każdego
z Graczy jest zgłaszanie takich błędów Ekipie, oraz nie wykorzystywanie ich dla zdobywania nieuzasadnionych korzyści. Podobnie niedopuszczalne jest naginanie zasad mechaniki (np. w walce), czy zachowania irracjonalne postaci. Chcemy,
aby w stworzonym przez nas świecie każdy miał równe szanse, dlatego przede wszystkim cenimy sobie Graczy rozsądnych i uczciwych.
3.7.    Pomoc
Zdając sobie sprawę ze złożoności świata oraz samej gry chętnie odpowiemy
na zadane pytania zarówno stawiającym swe pierwsze kroki na serwerze Nelderim, jak i doświadczonym Graczom. W tym celu najlepiej kontaktować się z innymi Członkami Społeczności Nelderim za pośrednictwem forum i/lub IRCa.

Powyższe punkty stanowią jedynie zarys ustanowionych zasad.
Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym regulaminem dostępnym w dokumencie:

Pełny regulamin Nelderim (aktualizacja 02.01.2016)

Poprawiony: sobota, 02 stycznia 2016 13:40