Start Bojowe Walka pięściami
Walka pięściami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elg`cahlxukuth   
czwartek, 14 lipca 2011 10:07


-W lewo! Schyl się! - awantura w karczmie dopiero się rozkręcała.
Nagle ten rosły żeglarz z lewej ułamał nogę od krzesła! Wyszarpnąłem pałasz z pochwy i rzuciłem bratu. Spojrzał tylko w stronę lecącego miecza i pokręcił przecząco głową. Dalej wszystko potoczyło się szybciej, żeglarz ufny w przewagę broni uderzył z biodra lagą, Kylle (mój brat) podbił nadgarstek sękatej łapy i bezceremonialnie uderzył marynarza w podbródek, poprawił prostym w skroń i wielkie cielsko spadło na podłogę z łoskotem.
-Wyrzuć ten miecz z rąk! - ryknął do mnie brat, spoglądając na wielkie ostrze które dzierżyłem w dłoniach. Więcej nie zdążył rzec, bo rzucił się na plecy ciemnemu Naurowi. Obalił go na ziemię i jął okładać się z nim wymyślnymi ciosami. Wiele dalej nie widziałem gdyż niewysoki krasnal kopnął mnie w kolano... Zgrabnie uskakiwał ten niecny karzeł przed moimi sztychami i cięciami aż wreszcie sfrustrowany odrzuciłem oręż precz i gołą pięścią zdzieliłem go w ucho. Tego się nie spodziewał! Padł na stoły i zaraz pochłonęła go czereda walczących. Postanowiłem uciec pod ścianę i obserwować dalej z ukrycia całe zajście, wtedy pojąłem, że tu nikt nie walczy mieczem nikt nie używa topora ni buławy. Wracaliśmy do domu zmęczeni lecz weseli.
-Reng słuchaj, nigdy ale to przenigdy nie używaj miecza w karczmie! Więcej krzywdy zrobisz sobie lub kompanom niż wrogowi!
Nie mogłem się sprzeczać, doskonale pamiętam jak załatwił mnie ten krasnolud. Teraz gdy wchodzimy do karczmy ludzie milkną i staja się spokojniejsi, opłacało się nauczyć tej zacnej sztuki aby w spokoju wypić piwo.


Niewielu wojowników poświęciło się tej zacnej sztuce, na szczęście ...

nie zapomniana została ona przez magów.


Używanie umiejętności

Umiejętność walki pięściami jest testowana za każdym razem, gdy próbujemy walki wręcz. Wartość umiejętności wpływa na to, jak często trafiamy i unikamy ciosów. Aby użyć walki pięściami należy upewnić się, że nie mamy żadnej broni w ręce (można posiadać księgę czarów) a następnie zaatakować cel.


Znając Walkę pięściami na odpowiednim poziomie można używać Ataków Specjalnych: Disarm (od 70%) i Stun (od 90%)Ataki specjalne

Symbol Nazwa
(Nazwa angielska)
Efekt

Rozbrojenie
(Disarm)

Wytąca przeciwnikowi broń z ręki

Ogłuszenie
(Stun)

Unieruchamia przeciwnika na krótki czas


Nauka
Nauczyciele:
Bard

Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2015 11:41